kroužek KDYŽ SE MÁMA A TÁTA ROZCHÁZEJÍ

Program pro děti mladšího školního věku, kterým rozchod rodičů přinesl do života změnu.

časté dotazy

 • Je opravdu nutný souhlas druhého rodiče? (I když mám dítě ve své péči?)
  Ano, důvodů je vícero. Lektoři potřebují mít možnost s rodiči spolupracovat a dětem přejeme možnost s každým z rodičů sdílet to, co se na kroužku dělalo. Pak je pro nás velmi důležité, aby dítě nechodilo do kroužku přes nesouhlas jednoho rodiče. Tedy aby bylo postaveno do situace, kdy jednoho rodiče poslechne a druhého zrazuje. Je důležité, aby vaše dítě cítilo vnitřní svobodu, resp. „povolení“ se citlivým tématům věnovat a hovořit o nich.  V neposlední řadě ctíme náš právní řád, který definuje, že oba rodiče mají vůči dítěti rodičovskou odpovědnost i po rozvodu.
 • Zajímá mě jak si mé dítě vede, co na kroužku řeší. Je možné se s vámi spojit?
  Důvěra dětí je pro nás velmi zavazující a vážíme si jí. Pokud bychom se my lektoři dozvěděli něco, o čem by rodiče měli být informováni, určitě vás budeme kontaktovat. Pracovní sešit pro vás může být mostem k tomu, co se děje v kroužku. Uvidíte sami, zda se vaše dítě nad ním rozhovoří (respektujte pokud jej nebude chtít sdílet).
  Spojit se s námi můžete, lektor se s vaším synem/dcerou domluví, co a jak sdělí.
 • Vnímám, že by našemu dítěti prospělo chodit do kroužku, ale jemu se nechce.
  Je-li důvodem ostych a nelibost jít do nového neznámého prostředí, můžeme se dohodnout na společné schůzce pro seznámení se s lektorkou, prostory i s tím, co v kroužku budeme dělat.